udzialowy-maly

Za wcześnie na crowdfunding udziałowy?

Dokładnie rok temu, 12 sierpnia 2014 Akademia Crowdfundingu opublikowała tekst Krzysztofa Czubaka o crowdfundingu udziałowym. Wady, zalety i takie oto stwierdzenie:

można by się pokusić o stwierdzenie, że na sukces udziałowego finansowania społecznościowego w kraju jest przynajmniej dwa lata za wcześnie

Czy za rok sytuacja crowdfundingu udziałowego będzie zupełnie inna? Jeśli tak, szykuje się interesujący rok. Będę obserwować te zmiany.

Do tej pory traktowałam crowdfunding udziałowy po macoszemu. Po pierwsze brakowało projektów, po drugie platformy też były dziwne. Dalej są. Udziały to nie gadżety, pocztówki i podarunki. Choć crowdfunding online, tak długo jak działa online, skierowany jest do internautów, to jednak grupa docelowa kampanii udziałowych to nie ci sami ludzie, którzy zamawiają z wyprzedzeniem drewniane zegarki albo wspierają wydawanie płyt. Tutaj opłaca się mieć więcej pieniędzy na inwestycje i jakiekolwiek pojęcie o biznesie, o tym, czym są udziały i co można z nimi zrobić.

W końcu nadszedł ten dzień – zobaczyłam pierwszą kampanię, która wzbudziła moją… uwaga uwaga… SYMPATIĘ. I pomyślałam sobie, Ogarnij się. Przecież tu nie chodzi o to, żeby znaleźć przyjaciół, tylko o zarabianie pieniędzy!

Udziałów nie kupiłam, ale zamarzyło mi się znalezienie firmy, która mnie do siebie przekona. Chcę być udziałowcem. Będę więc przyglądać się różnym portalom, kampaniom i firmom, a co ciekawszymi znaleziskami na pewno się podzielę.

Nowa crowdfundingowa przygoda! :)
Frelka 

***

Tymczasem polecam krótki tekst Akademii Crowdfundingu: Equity crowdfunding czyli start-upy na nowo!
i 6 powodów aby wykorzystywać finansowanie społecznościowe od Crowdangels (to z perspektywy przedsiębiorcy).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>