a-tlo-maly

Polskie strony o crowdfundingu

Wczoraj powitałam Natłok i zapytałam kto jeszcze pisze o crowdfundingu. No kto? Jesteście tu? Dajcie znać!

Uruchomił się niezawodny Twitter, coś przypomniał, coś podpowiedział i tak oto powstała lista. Kiedy już przeczytacie wszystkie moje teksty (ale dopiero wtedy!) zapraszam do kolegów i koleżanek:

Strony

Natłok.pl Wielu autorów, wiele aspektów crowdfundingu i codzienne publikacje. Jeśli pragniesz regularnej dostawy informacji i przemyśleń o aktualnych kampaniach, to miejsce dla ciebie.

Tawerna Kickstarter to blog o kampaniach gier – nieważne czy komputerowych, czy karcianych. Kilka do kilkunastu tekstów miesięcznie o grach. Fajnie, co?

Wspieram to znad plaszy czyli wspólny projekt platformy Wspieram.to i portalu Znadplanszy.pl. Chciałam tu pominąć blogi portali crowdfundingowych, ale to nie jest blog platformy, a cenne źródło informacji dla planujących kampanię na grę.

Akademia crowdfundingu porusza kwestie praktyczne. Jest poradnik i kalkulator kosztów, porady o filmikach i podatkach. Tekstów jest niewiele, ale na pewno warto tu zajrzeć. Zresztą chodzą słuchy, że niebawem pojawi się tu więcej treści.

We the crowd, bo wszyscy tworzymy ten tłum. Nieco piszą, ale ważniejsze, że organizują wydarzenia i szkolenia, a nawet wydali książkę o crwodfundingu.

Crowdfunding.pl nie oferuje zbyt wielu aktualnych tekstów, za to możecie tam znaleźć fajne infografiki i crowdfundingową bibliografię.

Poza tym warto pamiętać, że wszystkie większe platformy prowadzą własne blogi! Nie wiecie jak je znaleźć? Oto lista polskich platform crowdfundingowych.

Twitter

Ludzie crowdfundingu lubią Twittera, może ty też polubisz? Jeśli szukasz wiadomości o CF warto śledzić np.

>Karola Króla @crowdfunding_pl
>Crowd Geeka @CrowdGeekPL i jego listę CrowdfundingPL
>Marcina Galickiego @GalickiMarcin
>Crowd Hero @CrowdHero_pl

Co tu dużo mówić, to nie wyczerpuje tematu, ale jeśli szukacie strony o crowdfundingu albo bieżących informacji na ten temat – et voila. Na dobry początek.

Frelka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>