zrzutka

Wspieram bo warto: Nowe życie

Byłam kiedyś na spotkaniu poświęconym nowej platformie – chodziło o Fundujesz.pl- platformę kampanii społecznych. Po długiej i ciekawej rozmowie, podniosła się pani reprezentująca pewną parę. Długo starali się o dziecko – w końcu zdecydowali się na in vitro. Ze wględu na brak środków szukali ratunku w crowdfundingu. Pozornie – doskonały pomysł.

Wprawdzie metoda in vitro ma wielu wrogów, ale co najmniej tyle samo zwolenników!

Niestety. Okazało się, że w Polsce nie było platformy, która umożliwiałaby taką zrzutkę. SiePomaga uznało, że ten projekt się do nich nie nadaje, a pozostałym platformom brak kategorii, która za granicą pojawia się dość często – spełnianie marzeń.

Spełnianie marzeń to dziwna kategoria. One nie są uzasadnione merytorycznie ani społecznie. Czasem są tylko zachciankami. Ktoś zbiera na wakacje. Ktoś na suknię ślubną. Ktoś na obrączki, samochód albo cokolwiek zechce. Często nie musi nawet oferować podarunków. Po prostu mówi – Hej! Marzę o tym. Nie stać mnie. Nie zdążę zaoszczędzić. Może zechcesz mi pomóc?
Niektórzy chcą pomóc. Nie będę nawet zgadywać dlaczego. Może tylko po to, żeby spełnić cudze marzenia?

Prawie wszyscy popieramy fundacje, które spełniają marzenia małych pacjentów, prawda?
No to zdradzę wam sekret.
Dorośli też marzą!

Niemożność posiadania dzieci nie jest śmiertelną chorobą. Dla wielu osób jest jednak dramatem, przeżywanym codziennie, przez lata. Zebranie środków na procedurę in vitro to coś więcej niż nowy samochód. To nowe życie. Szczęście. A jeśli to kogoś nie przekonuje – nowy podatnik.

Dlatego bardzo się cieszę, że już działa u nas portal Zrzutka.pl gdzie każdy może zbierać na co tylko chce. W ten weekend wspieram nowe życie. Może i wy wesprzecie?

Frelka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>