wegajty1

Wspieram bo warto: Łazienka bez barier w Teatrze Węgajty

Cześć i czołem. Dziś projekt tak prosty, że bardziej się już nie da. Maleńki teatr w maleńkich Węgajtach prowadzi mnóstwo działań bez barier, włączając w nie osoby starsze i dzieci, a także osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Problem? Przyziemny. Ich łazienka jest pełna barier – ciasna i nieprzystosowana do potrzeb użytkowników. Potrzeba więc 17 000 zł na remont. Kto remontował łazienkę ten wie, że to nie są żarty.

Cóż to za teatr, spytacie, i czemu nigdy o nim nie słyszałem? Odpowiadam, że o OPT Gardzienice i o Wierszalinie też nikt prawie nie słyszał, a to jedne z lepszych polskich teatrów, w dodatku oba kultowe. Tyle, że jeden w Gardzienicach właśnie, a drugi w Supraślu, czyli poza kulturalną mapą większości wydarzeń. Czyli w niebycie.

Podobnie Węgajty, które w dodatku nie są teatrem-teatrem, ale ośrodkiem integracji i rozwoju poprzez twórczość, który animuje lokalną społeczność i robi (jak widać) kawał dobrej roboty dla mieszkańców okolic.

wegajty

Na co zbierają?

wegajty-budzet wegajty-przed-po

Co oferują w zamian?
Uścisk sołtysa, własność kafli na ścianie w nowej łazience, płyty, pocztówki, koszulki i prace zaprzyjaźnionych artystów (jeśli obawiacie się, że będą to wątpliwej jakości dziełka w stylu kalendarzy “malowanych stopami”, które można znaleźć czasem u naszych babć i cioć to uspokajam, że chodzi o całkiem przyjemne poduszniki, grafiki i rysunki). I nie tylko. Zobaczcie sami: Węgajty

Obyście zawsze mieli gdzie zrobić siku, nawet jeśli niezbadane wyroki czasoprzestrzeni zaprowadzą was na jedną z imprez organizowanych w Węgajtach!

Frelka

One thought on “Wspieram bo warto: Łazienka bez barier w Teatrze Węgajty”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>