Niezwykli ludzie. Zwykłe zeszyty.

Wspieram bo warto: Niezwykli ludzie. Zwykłe zeszyty.

Proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Mimo galopującego postępu technologii dzieciaki wciąż korzystają w szkołach z zeszytów, a te stają się pierwszym ratunkiem przed nudą. W zamierzchłych czasach mojej podstawówki po zeszytach się bazgrało. Dziś uczniowie uzbrojeni w smartfony bez problemu skorzystają z QRkodu z tyłu zeszytu i przeniosą się wraz z telefonem najpierw pod ławkę, a zaraz potem w świat inspirującego bohatera z okładki. Nie chcę zachęcać do grzebania w telefonach w czasie lekcji, ale jeśli to już się dzieje, to lepiej żeby młodzież czytała o Czochralskim niż o celebrytach na Ratlerku. Prawda?

A zatem jest, projekt dla mnie idealny, bo po pierwsze uwielbiam zeszyty i kupuję zawsze na zapas. Po drugie, uwielbiam wielkich ludzi i ich życiorysy. Inspirują, motywują i dają kopa w nasze leniwe tyłki. Nikt nie stał się wielki z lenistwa. Po trzecie, projekt łączy internet z realem, a ja lubię fizyczny świat, który nas otacza i nie chcę się z niego tak całkiem wyprowadzać. Po czwarte, to zeszyty. Można w nich pisać, rysować, liczyć, można do nich wklejać, można z nich wycinać. Zeszyt to dla mnie wciąż jeszcze symbol ludzi twórczych.

O wszystkich szczegółach akcji przeczytacie na Niezwykli ludzie. Zwykłe zeszyty. Poniżej moja ulubiona nagroda. Jeśli możesz sobie na nią pozwolić, zazdroszczę :)

zeszyt2

Na co zbierają?

Na opracowanie projektu edukacyjnego wykorzystującego zeszyty szkolne i stronę internetową poświęconą postaciom z okładek. Nad projektem pracuje 8 osób.

Co oferują?

Zeszyty, tapety, ręcznie wykonane pudełka na zeszyty, wybór okładkowej postaci, filmy i nie tylko.

Crowdfunding to ogromna szansa dla takich oddolnych projektów edukacyjnych. Technologie, gry i debiutanckie płyty są nieco bardziej sexy, ale ja trzymam kciuki za Czochralskiego i spółkę :)

Swoją drogą, poświęćcie kilka minut na przypomnienie sobie dokonań Czochralskiego – według Wikipedii to najczęściej cytowany polski uczony we współczesnym świecie techniki.

Frelka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>