Raramuri1

Wspieram bo warto: Być jak Raramuri

Lubię biegać. Teraz to bardzo modne i podoba mi się ta moda. Cała Polska biega. Maratony, półmaratony, Runmageddony, albo biega zwyczajnie, po pracy, przed śniadaniem, w coraz ładniejszych ciuszkach. A tu proszę, facet biega bez koszulki i w sandałach.

Od razu mi się spodobał. Przyczyny są dwie. Po pierwsze, jako dziecko biegałam na orientację (polecam wszystkim!). Nauczyłam się i polubiłam bieganie po chaszczach. Po drugie, kiedy biegam, myślę. Dlatego przemawia do mnie idea biegania naturalnego i świadomego, biegania w głąb siebie.

To kampania człowieka z lasu. Tak to wygląda z perspektywy mieszczucha. Pochodzi z Bieszczadów, mieszka w górach i po nich biega, jest weganinem i gra na ukulele. Ma na imię Gniewko. Dodajmy stylizację na Jezusa i mamy spełnienie stereotypu. To wcale nie zdarza się tak często!

To kampania wariata, który chce się nauczyć biegania naturalnego od guru tej tematyki. Ten wariat śpiewa i opowiada o plemieniu Raramuri. Mówi ciekawie, warto posłuchać:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=gAbeyZd1e1c]

Gniewko obiecuje bardzo konkretne korzyści, dla wszystkich, nie tylko dla wspierających. Przede wszystkim napisze i udostępni za darmo e-book o bieganiu naturalnym, zdjęcia i filmy z sesji treningowych oraz ciekawostki z warsztatów, w których weźmie udział. To całkiem spory wkład w popularyzację biegania naturalnego i udostępnienie nam polskich materiałów na ten temat. Wchodzę w to.

Raramuri2

Na co zbiera Gniewko?
Na przelot, treningi, zakwaterowanie i wizę.

Co oferuje?
Podziękowania, naklejki, pocztówki, książki, odzież techniczną, wspólne treningi, lekcje gry na ukulele i nie tylko.

Wsparłam, trzymam kciuki za kampanię i czekam na tego e-booka. Jeśli chcecie wiedzieć więcej i wesprzeć ten projekt, zaglądajcie na ideowi.pl. Zaglądajcie też na bloga i stronę projektu, gdzie publikowane będą materiały z podróży.

Frelka

 

One thought on “Wspieram bo warto: Być jak Raramuri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>