ww-Spolem

Społeczna platforma dla projektów społecznych

Nieustające napięcie między platformami dużymi a mniejszymi, tematycznymi, jest kwestią mocno teoretyczną. Można oczywiście szukać argumentów o wyższości pierwszych nad drugimi lub odwrotnie. Ale po co? Praktyka pokazuje, że jedne i drugie mogą być pełne udanych projektów.

Od miesiąca funkcjonuje polska platforma, która pomaga społecznikom ruszać z posad bryłę świata. Mowa o Fundujesz.pl.

Fundujesz to platforma dla projektów społecznych, gdzie liczy się dobro wspólne i zmiana społeczna. Szczytna idea za, jak twierdzą twórcy platformy, najniższą na rynku polskim prowizję. Która w przyszłości ma jeszcze tanieć. Celem twórców jest platforma społeczna dla projektów społecznych. Trzymam kciuki.

Pomysł na promocję Fundujesz? Darmowe warsztaty crowdfundingowe.

To jednocześnie trafna odpowiedź na smutną diagnozę – świadomość crowdfundingu jest w Polsce wciąż na bardzo niskim poziomie. Ucząc jak wykorzystać to narzędzie do własnych celów Fundujesz promuje siebie, a jednocześnie zwiększa zasięg crowdfundingu w Polsce.

Brawa.

Ostatnie warsztaty odbyły się w Warszawie 17 listopada (2014). Gospodarzem byli Marzyciele i Rzemieślnicy czyli nowopowstała inicjatywa z siedzibą na ostatnim piętrze oddanego niedawno do użytku wyremontowanego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich w Warszawie. Byłam na miejscu. Z początku planowałam tylko obserwować, ostatecznie wzięłam udział w warszatach.

Prostą formułę dopasowano do okoliczności. Uczestnicy warsztatów obmyślali kampanie crowdfundingowe na rzecz Marzycieli i Rzemieślników – tematy obejmowały wyposażenie wnętrz, organizację w ich przestrzeni imprez i wprowadzanie do nich działań innowacyjnych. Wybrane pomysły zostały poddane bardziej szczegółowym pracom, a Marzyciele i Rzemieślnicy dostali błogosławieństwo na wykorzystanie ich w swoich przyszłych działaniach.

Będę z ciekawością wypatrywać kampanii crowdfundingowych Marzycieli i Rzemieślników. Ciekawa jestem, czy zdecydują się wykorzystać któreś z warsztatowych pomysłów.

Jak poradzi sobie Fundujesz.pl? Polski rynek crowdfundingowy jest jeszcze świeży i mnóstwo tu miejsca na nowe inicjatywy. Także takie o sprecyzowanych grupach docelowych. Jak twierdzą sami twórcy platformy, zależy im na stworzeniu miejsca dla ludzi, którzy chcą przyczynić się do zmian na lepsze, albo innymi słowy kupić sobie dobre samopoczucie. Chcą by ten sklepik wypełnił się różnorodnymi projektami – małymi i wielkimi, lokalnymi i ogólnopolskimi – z których społeczność wspierających z pewnością wybierze coś dla siebie.

Budowanie tej społeczności trwa. Jej częścią może stać się kilkaset osób, które brały udział w dotychczasowych warsztatach organizowanych przez platformę. Jeśli interesuję cię kolejne szkolenia, odwiedzaj Fundujesz na Facebooku.

Tymczasem Fundujesz już na liście polskich platform. I pod obserwacją 😉

Frelka

 

2 thoughts on “Społeczna platforma dla projektów społecznych”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>